Malutki ogródek 10 m2 w Szczecinie

Ogródek ten powstał wysyłkowo 🙂 Otóż projekt był robiony całkowicie zdalnie przeze mnie, natomiast realizacją zajęła się Pani Nina właścicielka ogrodu, na podstawie przeze mnie wykonanego projektu. Ogród wyszedł bardzo uroczo i romantycznie, pełen kwiatów, motyli i ptaszków. Pełen zapachów i kolorów i to wszystko na tak niewielkiej przestrzeni.

Nowoczesny taras mojego projektu z drewna egzotycznego na Mokotowie

Taras powstał na dachu jednego z Mokotowskich apartamentów. Jest o w stylu nowoczesnym, zbudowany z drewna egzotycznego w kompozycji z zimozielonymi roślinami. Minimalizm i surowość stylu a zarazem ciepło drewna to doskonała kompozycja. Taras ten był przeze mnie projektowany i wykonany przez nieznanego mi niestety wykonawcę. Aczkolwiek chylę czoło bo idealnie odwzorowuje projekt ! Dziękuję za tą realizację !

Podniebny salon ogrodowy na dachu

Taras powstał na dachu na powierzchni 50 m2. Jest to nowoczesne założenie dwupoziomowe z roślin głównie zimozielonych. Na tarasie dodatkowo zainstalowano fontannę ogrodową w formie kul kamiennych umiejscowioną wśród traw. Z roślinności dominują tu bukszpany, thuje, cyprysiki, turzyce oraz delikatności nadają trawy ozdobne w formie wspomnianych już turzyc oraz gaury czy werbeny bonariensis. Ten salonik ogrodowy był wykonywany od zera, została więc położona podłoga z drewna egzotycznego, dodatkowo wykonano drewniane donice na wymiar, następnie zrobiono nasadzenia a uprzednio jeszcze położono nawodnienie i oświetlenie. Z ciekawych rozwiązań oświetleniowych zainstalowano wokół jednego poziomu tarasu listwę świecącą.

Taras w stylu prowansalskim

Ogród na tarasie o powierzchni 11 m2 ma być w stylu prowansalskim , pełen zapachu lawendy i drzewek oliwnych.  Na tarasie tym mamy się poczuć jak we Włoszech. Kolorystyka tego ogrodu również nawiązuje do ciepłych krajów śródziemnomorskich, biel w kontraście z ciemna zielenią i fioletem oraz szarością. Materiały z jakich zbudowany jest taras to kamień i drewno. Dodatkowo smaczku dodaje  nastrojowe oświetlenie w postaci   stojących lampionów na świece i  wiszących lampionów solarnych.

Nowoczesny taras na dachu apartamentowca

Ogród o powierzchni 118 m2 jaki powstał na tym dachu jest nowoczesny i minimalistyczny. Z założenia miał być samowystarczalny i zimozielony oraz głównie dekoracyjny. Z roślinności tworzącej ten teren zieleni możemy wyróżnić bukszpany w formie strzyżonych kul, wierzba Hakuro Nishiki, Klon japoński, lawendy. Nowoczesność tarasu tworzą nie tylko geometryczne formy roślin a le i nowoczesne donice oraz meble.